Instalacje fotowoltaiczne

Fotowoltaika – co to jest i dlaczego się opłaca?

Co to jest fotowoltaika i instalacja fotowoltaiczna? To zespół urządzeń pozwalający na pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca. Podstawowy element, który składa się na systemy fotowoltaiczne, to panele słoneczne, montowane na dachach domów prywatnych, budynkach firmowych czy użyteczności publicznej, wytworzone z krzemu. Opłacalność instalacji fotowoltaicznej wynika nie tylko z niższych kosztów energii elektrycznej, ale także z ekologii i ekonomicznych rozwiązań – systemy fotowoltaiczne są bezobsługowe, ich użytkowanie nie wiąże się z żadnymi nakładami finansowymi.

Poza tym instalacja fotowoltaiczna nie szkodzi środowisku i nie wymaga ubiegania się o specjalne zezwolenie, jeśli jej moc nie przekracza 50 kW. Warto pamiętać, że jeśli decydujemy się na instalacje fotowoltaiczne, to możemy ubiegać się o ich dofinansowanie z programu Mój Prąd oraz możemy odliczyć z PIT jako ulga termoizolacyjna , dzięki czemu inwestycja zwróci się już po około 6 latach.

Czy systemy fotowoltaiczne i ich montaż wymagają zmiany instalacji elektrycznej?

Montaż fotowoltaiki nie wymaga zmiany instalacji elektrycznej. Instalacja PV jest podłączana do urządzeń, które już istnieją, z reguły do skrzynki rozdzielczej.Istnieje tylko jedna różnica – dodatkowy element, jakim jest mikroinstalacja do wytwarzania energii. W zależności od zastosowanego falownika zasila się 1 lub 3 fazy.

PROCES

1. Analiza
  • Pomożemy dobrać instalację dostosowaną do Twoich potrzeb. Zrobimy to na podstawie zdjęć Twojego dachu i ostatnich rachunków za prąd.
2. Wycena
  • Skontaktujemy się z Tobą, aby przedstawić projekt i wycenę obejmującą wszystkie elementy wchodzące w skład systemu oraz koszt instalacji.
3. Instalacja
  • Gdy podpiszesz umowę, concept4you zamontuje panele fotowoltaiczne i dopilnuje, aby działały prawidłowo.
4. Jesteś producentem prądu
  • I to wszystko! Od teraz Twój dom jest zasilany energią słoneczną wyprodukowaną przez instalację fotowoltaiczną. Możesz odpoczywać i korzystać ze słońca!

PRZYKŁADOWE REALIZACJE

project image
project image
project image
project image
project image
project image
project image
project image
project image
project image
project image