Kredyty – Schufa

Potrzebujesz kredytu lub nowego samochodu ale banki Cię odrzucają?

Prawdopodobnie masz negatywny wpis do Schufa.

Możesz to sprawdzić bezpłatnie TU

Formularz zamówienia: raport kredytowy SCHUFA również w języku polskim TU

SCHUFA nabiera coraz większego znaczenia, a negatywne wpisy bardzo utrudniają funkcjonowanie w Niemczech. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z istnienia takich negatywnych wpisów, do czasu odrzucenia wniosku kredytowego, czy nawet odmowy zawarcia umowy telekomunikacyjnej. W międzyczasie stało się również powszechne żądanie wypisu z SCHUFA przez właściciela mieszkania, przy okazji starania się o nowe mieszkanie. Najłatwiej zamówić wypis w SCHUFA przez internet na stronie www.schufa.de. Koszt to ok. 30€. Wypis otrzymujemy pocztą.
Nie każdy jednak wie, że raz w roku taki wypis możemy otrzymać bezpłatnie. W tym celu należy wypełnić odpowiedni wniosek, dostępny również tutaj i wysłać go pocztą razem z kopią dowodu osobistego.

Jak długo negatywny wpis jest widoczny w SCHUFA?

To zależy od rodzaju wpisu i sprawy, której dotyczy. Również od tego, czy zobowiązanie zostało w międzyczasie uregulowane. Można najbardziej ogólnie przyjąć, że negatywne wpisy są automatycznie usuwane po min. 3 pełnych latach kalendarzowych. Ten okres może trwać jednak znacznie dłużej. Dlatego tak ważne jest złożenie wniosku o przedwczesne wykreślenie negatywnego wpisu.

Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług wcześniejszego wykreślenia negatywnego wpisu wypełnij poniższy formularz.

Kategorie produktów

Translate »
X
%d bloggers like this: